Consiliul Județean Dâmbovița a semnat, astăzi, 1 aprilie, contractul de finanțare prin care va achiziționa 17 microbuze școlare: 9 electrice și 8 hibride. Valoarea totală a finanțării accesate prin programul A.F.M. este de 25.000.000 de lei. Aceste microbuze, care vor fi utilizate pentru a asigura transportul elevilor navetiști, vor ajunge în 17 comune. De asemenea, Consiliul Județean Dâmbovița are în licitație publică achiziția altor 31 de microbuze școlare, de 8+1 și 16+1 locuri, în valoare de 30 de milioane de lei. Și pentru acest proiect Consiliul Județean Dâmbovița are asigurată finanțarea printr-un contract semnat prin P.N.R.R.
![▫️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t54/1.5/16/25ab.png)
![▫️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t54/1.5/16/25ab.png)
![▫️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t54/1.5/16/25ab.png)
![▫️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t54/1.5/16/25ab.png)
![▫️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t54/1.5/16/25ab.png)