DB24NEWS

Stiri de calitate!

Motociclist accidentat într-o intersecție din Târgoviște! A ajuns la spital!

Un accident rutier s-a produs, astăzi, în municipiul Târgoviște. Polițiștii au stabilit că o femeie de 54 de ani, din orașul Găești, în timp ce ar fi condus un autoturism pe strada Maior Brezișeanu Eugen, din municipiul Târgoviște, la intersecția cu Calea Câmpulung, ar fi intrat în coliziune cu o motocicletă condusă de un tânăr, de 27 de ani, din municipiu. În urma impactului, motociclistul a fost rănit, fiind transportat la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale.

Ambele persoane implicate au fost testate în vederea depistării consumului de alcool, rezultatele fiind negative. Cercetările sunt continuate în vederea stabilirii cu exactitate a tuturor circumstanțelor producerii accidentului rutier”, se arată într-un comunicat al IPJ Dâmbovița.